![](https://scaehellas.com/wp-content/uploads/2019/09/B7B61756-3778-4C7F-BC7B-32468CC4CD8E.jpg)
![](https://scaehellas.com/wp-content/uploads/2019/09/B7B61756-3778-4C7F-BC7B-32468CC4CD8E.jpg)
Το διήμερο 6 και 7 Σεπτεμβρίου ο SCA Greece πραγματοποίησε για πρώτη φορά το 1ο Judges Sensory Training.
Σκοπός του συγκεκριμένου event ήταν η ενδυνάμωση των συμμετεχόντων κριτών με γνώση και εμπειρία από τους πλέον εξειδικευμένους του χώρου όπως η Gloria Pedroza [certified SCA (Specialty Coffee Association) AST (green coffee, sensory skills), Q-Grader & Q-Trainer καθώς και WCE certified rep.].
Το training πραγματοποιήθηκε στις πλήρως εξοπλισμένες εγκαταστάσεις της Eurogat S.A.
Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως την εταιρεία Eurogat S.A. για την πολύτιμη συμβολή και την υποστήριξη!
![](https://scaehellas.com/wp-content/uploads/2019/09/B7B61756-3778-4C7F-BC7B-32468CC4CD8E.jpg)
![](https://scaehellas.com/wp-content/uploads/2019/09/mcBMqbiQhuLLfzXVZtX0Q_thumb_1c21.jpg)
![](https://scaehellas.com/wp-content/uploads/2019/09/mcBMqbiQhuLLfzXVZtX0Q_thumb_1c21.jpg)
![](https://scaehellas.com/wp-content/uploads/2019/09/NOkMACvVRqGkyP2MmSUY6g_thumb_1c28.jpg)
![](https://scaehellas.com/wp-content/uploads/2019/09/NOkMACvVRqGkyP2MmSUY6g_thumb_1c28.jpg)